podcasty biznesowe

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem podcastowania czyli tworzenia krótkich audycji radiowych udostępnianych w internecie. To zupełnie inna jakość kontaktu z Tobą niż zwykłe artykuły na blogu. Słuchanie głosu to prawie jak rozmowa i osobisty kontakt. Wiem bo sam namiętnie słucham podcastów i wydaję mi się, że dzięki temu znam moich ulubionych autorów jak dobrych znajomych.

Podcasty biznesowe towarzyszą mi od kilku lat. Słucham ich podczas podróży, biegania czy… prasowania. Wystarczy smartfon, słuchawki i darmowa aplikacja do podcastów. Gorzej z ich produkcją. Musiałbym kupić dobry mikrofon, może jakiś mikser i zgłębić tajniki przygotowania i udostępniania podcastów w sieci. Jeszcze większa obawa jest chyba z tym w jak zostanę odebrany. Dlatego napisz mi proszę w komentarzu co o tym myślisz. Czy chciałbyś posłuchać podcastów Zyskownej Firmy? Jeśli tak to na jakie tematy?

Podcasty biznesowe

Póki co podsyłam Ci moją listę ulubionych podcastów biznesowych, które mogą być bardzo przydatne dla każdego przedsiębiorcy.

1Kontestacja

To w zasadzie całe internetowe radio w którego skład wchodzi kilkanaście audycji różnych autorów. Kontestacja jak sami się określają jest radiem ludzi wolnych. Promuje wolny rynek i przedsiębiorczość. Znajdziesz tam sporo publicystki, a także ciekawe audycji poradnikowe.
Więcej: www.kontestacja.com

2Mała Wielka Firma

To chyba pierwszy czysto biznesowy podcast jakiego zacząłem słuchać. Ukazuje się od 2009 roku Dostarcza właścicielom małych firm wiedzę i doświadczenia pomagające prowadzić działalność gospodarczą. Ciekawe spostrzeżenia przydatne dla dużej firmy jak i małego salonu fryzjerskiego prowadzone zwykle w formie rozmowy z humorem i dystansem.
Więcej: www.malawielkafirma.pl

3Mój Mały Wielki Biznes

Podcast Krystiana Zycha skupia się na najważniejszych aspektach rozpoczynania własnego biznesu w internecie. Autor tłumaczy w jaki sposób można zarabiać poza etatem, albo wręcz zamienić etat na samodzielnie wypracowany zarobek. Przy okazji podpowiada jak pracować krócej i wydajniej, oraz co zrobić z nadmiarem zadań i obowiązków.
Więcej: www.krystianzych.pl/podcast/

4Po nitce Ariadny

Dosyć specjalistyczna tematyka skupiająca się na tworzeniu i sprzedawania własnych kursów w internecie, nie mniej jednak autorka porusza wiele ciekawych tematów przydatnych w zasadzie dla każdego przedsiębiorcy.
Więcej: www.ponitceariadny.pl/category/podcasty/ 

5Menedżer Plus

Wszystko o tym jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. W podcaście znajdziesz sposoby na skuteczne prowadzenie firmy i zmieniania jej na lepsze, poznasz praktyczne narzędzia i usłyszysz w współczesnych trendach takich jak zwinne zarządzanie, metody agile, scrum, zarządzanie zmianą. Więcej: www.mariuszchrapko.com

6Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Punktem wyjścia autora było uporządkowanie finansów osobistych. Audycje poruszające tematy z zakresu budżetu domowego czy pozbycia się zadłużenia na kartach kredytowych nie są co prawda kierowane bezpośrednio do przedsiębiorców, ale każdy przedsiębiorca powinien doskonale zarządzać finansami zaczynając od tych domowych.
Więcej: www.jakoszczedzacpieniadze.pl/podcast

 

 

7Jak zdobywać klientów lekko i przyjemnie?

Przeanalizowałem wszystkie zwycięskie kampanie marketingowe, które prowadziłem i wyłuskałem z nich 7 strategii, które pozwolą Ci zdobyć nowych klientów i zdominować lokalny rynek: Pobierz bezpłatny poradnik


Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Ocen artykuł ilością gwiazdek:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pomagam firmom zdobywać klientów. Prześwietlam zyskowne firmy w poszukiwaniu najlepszych pomysłów na skuteczny marketing i pomagam przedsiębiorcom wprowadzać je w życie.

7 KOMENTARZE

  1. Pomysł jest fajny sam u siebie na fan page wprowadzam coraz to nowe rozwiązania od cyklicznych postów poprzez video. Moim zdaniem każda forma kontaktu z potencjalnym klientem jest dobra aby go zachęcić czy przybliżyć do swojej marki. Ludziom znudziły się już artykuły czy nawet krótkie posty informacyjne jest tego nadmiar. Zawsze lepiej się ogląda np. video czy tak jak u Ciebie podcasty radiowe. Myślę, że to fajny pomysł jednak dopóki tego nie zrealizujesz i nie przebadasz nie będziesz wiedział czy jest to skuteczna forma kontaktu. Pytasz się mnie o zdanie w tej kwestii – tak jak najbardziej zrób to a chociażby dlatego żeby wprowadzić coś nowego. Tematyka no cóż po prostu nagraj kilka ze swoich artykułów tych najciekawszych Twoim zdaniem tak ze 2-3 na początek puść w obieg i zobacz reakcję słuchaczy. Pozytywna rozwiń to negatywna trudno, jeśli nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Warto moim zdaniem zaryzykować sam na pewno też będę chciał coś takiego wprowadzić jak dokończę tworzenie serwisu www.

  2. Podobnie jak Przemek uważam, że jak będę wreszcie zadowolona ze strony www, może wprowadzę bloga, a może także podcast. Mam jakiś wewnętrzny opór przed fan pagem. Wiem, że może trafiać do wielu osób, ale niekoniecznie z branźy. Generalnie wiele propozycji nie dla mnie. Szkoda 🙂

  3. Ja prowadzę biznes korepetycyjny dla Architektów Wnętrz i niestety prowadzę go bez wspólnika. Więc lubię słuchać podcastów biznesowych. To taka forma wymiany (jednostronnej) wiedzy miedzy przedsiębiorcami. Dziękuje i polecam powyższe podcasty, które sam słucham.

  4. A co myślisz o podcaście Fox Strategy? Spotkałam się kilka dni temu z ich odcinkami (z tego co widzę dopiero zaczynają) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona po tym co słyszałam do tej pory. Zaobserwowałam i z przyjemnością będą śledzić co się tam dalej dzieje – zerknij, może akurat też ci się spodoba.

    Podcasty, które wymieniłeś znam wszystkie i oczywiście podpisuję się pod słowami, że są to świetne, merytoryczne i bardzo wartościowe słuchowiska, gdzie w ciągu kilkudziesięciu minut naprawdę ma się “powera” od nowej wiedzy i możliwości. 🙂

Leave a Reply