Pozyskiwanie klientów – Gdzie szukać nowych klientów?

pozyskiwanie_klientow

Zdradzam 6 swoich sposobów na pozyskiwanie klientów, które zawsze stosuję w celu stałego zdobywania nowych klientów. To mój główny fundament źródeł klientów. Zapewnia mi stały dopływ nowych klientów bez wydawania dużych pieniędzy na reklamę.

1. Strona internetowa

Strona internetowa nie jest źródłem klientów sama w sobie. Nikt jej nie odwiedzi jeśli nie otrzyma odpowiedniej zachęty lub nie znajdzie jej pod swoim nosem. Dlatego stronę internetową traktuję jako kompleksowy system działań, na które składa się pozycjonowanie, reklamy Google Adwords i materiały firmowe.

Po pierwsze strona musi być widoczna w wyszukiwarce. Dobrze jest zlecić pozycjonowania zaufanej firmie, ale dużą część pracy mogę zrobić samemu. O tym co można zrobić dobrego na swojej stronie, aby ją wypozycjonować pisałem w poprzednim artykule „Jak prześcignąć konkurencję w Google?”.

W zależności od charakteru działalności rozważam możliwość reklamy Google Adwords. W określonych przypadkach jet to bardzo skuteczne, ale może być drogie w dłuższym stosowaniu. Jak tworzyć skuteczne reklamy Adwords wyjaśniłem w jednym z raportów.

ZADAJ PYTANIE