Prasa czy bilbordy to najczęściej wybierane miejsce na reklamę. Takie miejsca mogą mieć wiele zalet, ale zawsze mają jedną dużą wadę. Nie ważne ile zapłacisz, zawsze Twoja reklama zginie w gąszczu innych. Warto więc wybierać bardziej oryginalne media. Jak daleko można się w tym posunąć ukazuje poniższy ranking najdziwniejszych miejsc na reklamę.

7Plecy

Lokalny salon urody reklamuje usługi depilacji na plecach potencjalnych klientów.

6Uda

Wyprzedaż ubrań reklamowana na udach nic niepodejrzewających przypadkowych przechodniów.

 

2a

5Damska toaleta

Co można usłyszeć w damskiej toalecie? Naturalną kobiecą skłonność do plotkowania wykorzystał producent damskiej bielizny. Sprytny marketingowiec umieścił w toalecie dyktafon z nagraną rozmową telefoniczną, w której jedna z pań zachwala nową bieliznę. Chcąc czy nie, osoba w sąsiedniej kabinie wszystko słyszy. Na koniec nad zlewem znajduje informację z adresem sklepu: „Znajdź to o czym wszyscy dzisiaj plotkują!”

 

4 Miejska fontanna

Któż z nas nie wrzucał monet do fontanny z nadzieją spełnienia naszego sekretnego życzenia. Wystarczyło jednak w ciekawy sposób poddać w wątpliwość nasze modlitwy, aby skutecznie zwrócić uwagę na ofertę pewnego banku.

 

3Mandat karny

Dość radykalny sposób na reklamę ponieważ mandat to ostatnia rzecz jaką chcemy zobaczyć za wycieraczką naszego samochodu. Jednak miłe rozczarowanie może wynagrodzić stres. Mandat okazuje się być oryginalnym zaproszeniem na firmową imprezę. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

2Szafa

To się nazywa dopasowanie miejsca reklamy do specyfiki oferty! Pewien belgijski prawnik wpadł na niecodzienny pomysł reklamowania swoich usług w zakresie przeprowadzania rozwodów. Wybrał kilka lokalnych moteli w których zwykle spotykają się potajemni kochankowie i w pokojowych szafach umieścił tekturowy stand. Ktokolwiek zajrzał do szafy podczas „nielegalnej” randki otrzymywał jasny komunikat i być może rozwiązanie problemów: „Potrzebujesz prawnika od rozwodów?”

1Koszmar księgowej

Jeśli robisz internetowe przelewy to z pewnością wiesz jak łatwo o pomyłkę. Księgowa, która robi dziesiątki przelewów każdego dnia musi być bardzo uważna. Pewna firma poszukiwała właśnie takiej księgowej. Jako miejsce umieszczenia reklamy o rekrutacji wybrali… tytuły przelewów bankowych. Wykonując małe przelewy do wielu firm w tytule umieścili “Nasza firma poszukuje księgowego, który jest bardziej uważny od innych. Zadzwoń po numer…’ No cóż, przynajmniej mieli pewność, że zadzwonią tylko sami najuważniejsi kandydaci.

 

Jak zdobywać klientów lekko i przyjemnie?

Przeanalizowałem wszystkie zwycięskie kampanie marketingowe, które prowadziłem i wyłuskałem z nich 7 strategii, które pozwolą Ci zdobyć nowych klientów i zdominować lokalny rynek: Pobierz bezpłatny poradnik


Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Ocen artykuł ilością gwiazdek:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pomagam firmom zdobywać klientów. Prześwietlam zyskowne firmy w poszukiwaniu najlepszych pomysłów na skuteczny marketing i pomagam przedsiębiorcom wprowadzać je w życie.

3 KOMENTARZE

  1. Świetna sprawa takie oryginalne reklamy ale ja się jednak chyba za bardzo boję… Boję się że mi nie wyjdzie i zamiast się zareklamować to się ośmiesze… Ale czytam uważnie i może odważe się na coś fajnego. Na razie testuję nową wersję reklamy na fb (wg. Twoich zasad) i zobaczę jak się przyjmie.

  2. Przepisy na ciekawą reklamę prawie jak na świetne danie na obiadek. Bardzo mi się podoba i ten artykuł natknął mnie na kilka pomysłów a już ..miałam zamykać ten swój biznes. Będę próbowała. Dziękuje

Leave a Reply