To może być ciekawa pomoc dla firm, które korzystają z reklamy w internecie. Nie tylko państwo oferuje tarcze antykryzysową, ale również globalne korporacje organizują pomoc swoim klientom. Google i Facebook oferują pomoc i dofinansowanie do reklamy w internecie małym i średnim firmom na całym świecie.

Google chce przeznaczyć 340 mln USD, które będzie można spożytkować na przyszłe wydatki reklamowe do końca 2020 r (chodzi o wydatki na platformach reklamowych Google). Pomoc mogą otrzymać małe i średnie firmy z całego świata z wykazanymi wydatkami na koncie Google Ads przez co najmniej dziesięć z dwunastu miesięcy 2019 r. oraz w styczniu lub lutym tego roku.

Kwalifikujący się klienci to ci, którzy korzystają z rozwiązań reklamowych Google bezpośrednio lub przez partnerów i przestrzegają zasad reklamowych. W tym przypadku prawdopodobnie Google sam będzie przyznawał dotacje w formie kodów reklamowych. Warto jednak śledzić na bierząco stronę informacyjną, gdyż warunki mogą się zmieniać:

Facebook przygotował 100 mln USD na pomoc małym firmom w ramach walki z kosztami pandemii. Pomoc może otrzymać nawet 30 tysięcy firm z ponad 30 krajów. Warunki jakie trzeba spełniać to: zatrudnianie od 2 do 50 pracowników i prowadzenie działalności od co najmniej roku.

W Polsce program nie jest jeszcze w pełni aktywny. Wciąż czekamy na dokładne instrukcje. Na stronie Facebooka można zapisać się na listę mailingową, aby otrzymać informację o dokładnych zasadach kiedy program już wystartuje:

Wykorzystanie pomocy publicznej to część mojego planu na kryzys, który znajdziesz pod tym linkiem: www.zyskownafirma.pl/dobry-plan-na-kryzys/

Jak zdobywać klientów lekko i przyjemnie?

Przeanalizowałem wszystkie zwycięskie kampanie marketingowe, które prowadziłem i wyłuskałem z nich 7 strategii, które pozwolą Ci zdobyć nowych klientów i zdominować lokalny rynek: Pobierz bezpłatny poradnik


Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Ocen artykuł ilością gwiazdek:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pomagam firmom zdobywać klientów. Prześwietlam zyskowne firmy w poszukiwaniu najlepszych pomysłów na skuteczny marketing i pomagam przedsiębiorcom wprowadzać je w życie.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply