„Podkradanie” klientów innym firmom to najlepszy sposób zdobywania nowych klientów dla siebie. Doskonale sprawdza się w przypadku  małych firm lokalnych. Niemniej jednak strategia podkradania klientów jest tak potężna, że korzystają z niej nawet tacy giganci jak McDonald…

mc

Szef McDonalda dogadał się z szefem Coca-Coli. Na każdej etykiecie napoju wydrukowana została informacja o rabacie jaki można uzyskać w restauracji pokazując etykietę.

Dzięki temu informacja o McDonaldzie  trafia do tysięcy sklepów i tym samym do setek tysięcy nowych klientów. Miłośnicy coli, którzy robiąc zakupy nie myśleli nawet o McDonaldsie dostają praktycznie pod nos jasny komunikat reklamowy.

McDonald bez wysiłku i bez nakładów na reklamę dociera do zupełnie nowych miejsc i ludzi, dostaje darmową powierzchnię reklamową w tysiącach miejsc i w dodatku nakierowaną na ich grupę docelową (ludzie którzy nie są fanatykami zdrowej żywności;). Coca- cola z kolei zyskuje dodatkową zachętę do zakupu – wiele osób wybierze colę zamiast pepsi myśląc o tańszym hamburgerze. Proste, tanie i skuteczne.

Ten sam pomysł możesz z powodzeniem wykorzystać u siebie. To idealny sposób na błyskawiczne dotarcie do nieograniczonej liczby nowych klientów.

Jeśli szukasz skutecznego i zarazem taniego sposobu na pozyskiwanie nowych klientów to ta strategia jest dla Ciebie. Jeśli robią to giganci to musi działać.

 

Oto prosta strategia w czterech punktach:

1. Partner: wybierz kilku partnerów se swojej okolicy, będą to firmy oferujące usługi bądź produkty komplementarne, np. jeśli prowadzisz salon kosmetyczny to Twoim partnerem może być: fryzjer, centrum stomatologiczne, restauracja, sklep z damską odzieżą, solarium itp.

2. Oferta: przygotuj ofertę promocyjną dla klientów partnera i dogadaj się z właścicielem – np. dasz mu vouchery rabatowe na swoje usługi, które będą fajnym bonusem dla jego klientów, a on będzie je wręczał każdemu swojemu klientowi wraz z Twoją ulotką.

3. Oprawa: Zadbaj o odpowiednie materiały reklamowe. Wykorzystaj swojego partnera i „podkradaj” jak najwięcej – rozłóż więcej ulotek przy ladzie i w poczekalni, przygotuj plakat z informacją, zadbaj aby partner opisał to na swojej stronie internetowej z linkiem do Ciebie, poproś partnera aby rozesłał maling z informacją do swojej bazy klientów…

4. Każdy wygrywa: mimo że nazwałem tę strategię podkradaniem to tak naprawdę jest ona korzystna dla obu stron. Nikomu nic nie ubywa. Partner otrzymuje wartość dodaną do swojej oferty i oczywiście takie same działanie możesz przeprowadzić także dla niego, wówczas Ty zyskasz fajny bonus (np. w postaci zniżki do restauracji), który wyróżni Twoją ofertę wśród konkurencji.

Czy stosowałeś może już taką strategię? Co o tym myślisz?  Będę wdzięczny za Twój komentarz, który możesz wpisać na dole strony.

 

Jak zdobywać klientów lekko i przyjemnie?

Przeanalizowałem wszystkie zwycięskie kampanie marketingowe, które prowadziłem i wyłuskałem z nich 7 strategii, które pozwolą Ci zdobyć nowych klientów i zdominować lokalny rynek: Pobierz bezpłatny poradnik


Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Ocen artykuł ilością gwiazdek:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pomagam firmom zdobywać klientów. Prześwietlam zyskowne firmy w poszukiwaniu najlepszych pomysłów na skuteczny marketing i pomagam przedsiębiorcom wprowadzać je w życie.

Leave a Reply